biyo-glue

Amaç, edebiyat parçalamak değil, parçalarımı edebiyatla bir araya getirmek olsa gerek

.Aşk; kaderi, aşk kederidir kimilerinin. Ne yapsa kurtaramaz boynunu aşkın yağlı ilmeğinden.

Aşık aşk pazarına pulsuz girer çulsuz çıkar. Gözleri hep gördüğünün ötesine hükmeder. Boş boş bakıyorsun der biri.. bilmez sen görmezsin, topyekün göz olmuşsundur aslında.

Acı, aşkın keskin bıçağı.. santim santim keser yüreğini. Şoktasındır. Akıl kendini iflas eder.Ölüm meleği yapmaz hiç fazla mesai. Bu yüzden kalmakta mecburi..Giden gider.. Bilirsin fiillerin fâili Allahtır. Bu yüzdendir bir iki çırpınmadan sonra kendini acının ellerine terkedişin. Fail Allahtır ve sen kulsun.

Kul demek razı olmak demektir, gelmişten geçmişten her insandanher zerreden razı olmak. Her konuşanda her sevende her parçalayan da odur fâil, bilirsin. Bilen de herşey biter.

Razı olduğun anda O da senden razıdır, Tüm bunları kendinde hâl eden, zahirden geleni hak bilir, Geri ceviremez.

Çok konuşmak karşındakini anlayışsız konuma sokmaktır.

Arife iki cümle kifayet eder. Lakin rab kulunu zaman zaman aşkın pençesine atar, geri çeker. Ruh aşka duçâr olunca dil mecnuna döner.

Benim ki yürekyangısı. Cahilin cehlidir kendine cehennem derim hep.. der bilen..Bilmediğini bilmediğinden davete de icabet edemez.

Ironiktir insan, hem duâ ile ister, hem de arka ayağı ile geri teper.Allah daima güzeli sunar oysa..

 Ve ihtiyacı olanı kula...

Başıma gelen iyimi kötümü diye akıl terazi ne vurmak şeytanın sempatik oyunudur.Şeytanın şeytanlığını yüregiyle sezenin şevkati, şeytanı bile müslüman eder.

Hal böyle.. Mutlusun.. biliyorum..Öyle kal.Hic bir sey kıymetli değil sen gibi.Çünkü sevgi taşıyor yüreğin. Sevmek şifadır, sevmezsen iyileşemez evren.

.Seni seviyorum. Sebepsiz..

.Ahirzamandelisi

Saat,,sensizligin ötesi

Mekan,,Gözlerin

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !