Lüzumundan fazla bensiz

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

      

           Sensiz yaşayamayacak olduğum koca bir yalan. Oysa bu yalana kendini ne kadarda inandırmıştın. Sensiz yaşayamayacağımı sanmıştın. Aldandın.

          Şimdi hayatımda çoğunlukla yoksun. Mutlu musun? Değil. Hayır diyerek güçlendirebileceğin bir benlik duygusuna sahip değilsin artık bana karşı. Bense o zamanlar senin karşında senin ruhuna hep evet demenin benliksizliğinde yaşadım. Ne zaman sana ihtiyacım olduğunu hissetsen senin yukarıda benimse aşağıda olduğumu zihnime zihnime işleyerek mutlu ettin benliğini. Çok şey kaybettin oysa.

          Bense sana hep evet demenin hiçbirşeysizliğin de yaşamak zorunda kaldım. Bu yüzden egolarım öksüz kaldı. Benliksizliğim, kimliksizliğim kendimi tanımama yol açtı. Bana hiç farkında olmadan en büyük iyiliği yaptın. Bilsen yapmazdın. Bilmeyeceksin de hiç, yazık!

          Sana evet diyerek gösterdiğim bağımlılık aldığım hayırlarla o kadar yara aldı ki artık hiçbirşeye bağımlı olamıyorum. Sensizlikle beraber tüm esaretlerimden arındım,  kimseye müdanam kalmadı. Senden gidiyorum, senle kalıyorumlar eşitlendi. Seviyorumlar nefret duyuyorumları birledi. Şimdi kim ne dese kaygısızım. Kim ne dese kimliksiz. Kim ne dese benliksiz. Senden kurtarıldığımda özgürlüğümü de elime vermişlerdi. Haberinde olmayacak, yazık!

           Artık lüzumundan fazla bensizsin. Oldukça yalnız hissediyor olmalısın. Bir köle azat oldu sevinmelisin.  

           Sana gideceğim yolları, sana düşeceğim kuyuları tıkadım.

           Kalbime açtığın yaralara kor bastım.

           Kanayan damarlarımı ellerimle kopardım.

           Şimdi benliğimi sevgisizliğin ve hırslarınla yok ettiğin sahnende bir başınasın. Dilediğin şarkıyı söyle. İçinden geldiği gibi danset. Mutsuzluğunu perdeler ardına gizle.

İplerini eline verdiklerine gülümse. Hiçbir kukla sevinmedi bu kadar ölümüme.. Çok yazık!

                                                             ... Nil

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !