Embed

Onursuzunum !

        

          

          Vedalaşırken  tüm  vakitler  adına  kırık  dökük  helallik istemiştin , o kadar  çok  alacaklıydım  ki  ne yapsan ödeyemezdin biliyordun. Bu yüzden iflasımı çok önceden sezmiştim. Ne  zaman dilemiştim  seni Allah’tan  diye  düşündüğümde , kaldıramayacağım dilekler istemek cahilliğinden ürperirdim.  Ve illa ki hep dilediğimden fazlası ile cevap alırdım.    Dualarla  istenmeyecek  kadar  çoktun. Bense seni  taşıyamayacak kadar az.. Sevilemeyecek kadar uzaktın da madem , nasıl başımın tacı olmuştun . Hangi deli hülyam seni bana estirmişti  , küreksiz  kalmıştım  en  vasıfsız   sandallarda, deniz domuz..

           Üç yanlışın bir doğruyu götürdüğü iklimlere uymazdın, beynime basa basa yürürdün,  gönlüm ezilirdi. Güllerin peşinde koşarken ezdiğin papatyaları dahi sezmezdin.

      

       Yeşil kadar huzur doluydu yüzün ,

       Sığınanı ortada bırakmayacak bir liman mıydı sözün ?

       O zaman niye battım iki gözüm…..

 

        Haydi şimdi git .. Başka ağaçların gölgesinde tek başına otur. Hiç duymadığım şarkılarını söyle..Hiç kimseye derman olma.. hep aynı kal.. Omzuna düşen yaprağa dokun ,   yanına gelen kediyi okşa.  Hep kendin kal.. Rüyalarını kimseyle paylaşma yine .. Delice tahminlerde bulun.. Her yüreği  yananın  ağlamasına  tebessüm et de sen hiç ağlama . Aşka inancını  kaybettir  insanlara .. Hep öyle kal… hiç özleme..

       

        Şimdi kendimi ihbar ediyorum dur dinle ;

 

        Sensiz konuşmaktansa , senle bir ömür susmak istedim .

Sensiz uyumaktansa  senle uykusuz , ve sensiz yemek yemektense senle gıdasız kalmak istedim, Senle Bensiz kalmak istedim. Senle nefessiz…

 

        ‘’Ama senin nen olayım isterdin , Onursuzunum senin ! ‘’demiş Cemal Süreya

 

           Daha nen olayım diyorum bende , daha nen olayım !

              

                                                                       …Nil

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !