yoga safsatası ve ruh kanaması

      
       
       Geçen gün evin karşısında yeni açılan markette dolaşıyorum. Her zamanki gibi en son kitap bölümüne uğrayıp tek tek kitapları dergileri inceleyeceğim. Ardından kendimi tutamayıp aldığım üç beş kitapla eve döneceğim.

     Kitap reyonuna doğru ilerledim. Küçük meleğim henüz on aylık olduğu halde belki onun yaşına göre de bir şeyler bulurum umuduyla çocuk bölümüne bakıyorum. Fakat o da ne gözlerime inansam mı acaba !! Kitabın birinin üzerinde ‘’çocuklar için yoga’’  yazıyor. Ve subhanallah.. İblisin bu şeklini hiç görmemiştim. İrkiliyorum. Kırmızı çekik gözleri pis pis sırıtırken  kıllı uzun kolları kitabı bana doğru uzatıyor. Yok be :) hayal kurdum iki saniye.. her şeye de hemen inanmayın. Baktım okurken uyuyakalan var mı? ehehhe.. Her neyse espri bir yana yoganın hamile bayanlara olan çeşidinden sonra parnak kadar çocuklara uyarlanmış hali tüylerimi ürpertiyor. Çocuklara tacizde bulunanlardan ne kadar tiksindiysem bu kitabın isminden ve illaki niyetinden de  ziyadesiyle tiksinerek uzaklaşıyorum ordan.. Bir gün buralara kusarsam dikkat edin kusmuğumda boğulmayayım. Zira o kadar çok şey var ki anlattıkça midemi kaldıran. Azıcık göz kulak olun bana.

         Çocuk deyince aklıma geldi. Dedem vefat ettiğinde ağabeyim yaklaşık on oniki yaşlarında idi. Dedemi sıra sıra odalardan birine boylu boyunca uzatmışlar. Bembeyaz kefeniyle yatıyor göğsünün üstünde de bir bıçak (ne işe yarıyosa bilmem).Ağabeyimi birisi yakaladığı gibi öp dedeni diyerek zorla ölüyü öptürüyor. Ağabeyim başını kaldırdığında burnundan kan akıyordu. Kimdi neden böyle bir şey yaptı bunu yapan bilmiyorum, hafızama kazındı bir an. Öfkemden ve üzüntümden tansiyonum oynadı hatırlayınca. Gözyaşlarıma zor engel oldum. Bu nasıl bir cehalettir ya Rabbim dedim. Kimdi o insan?  Kimdi ağabeyime çocuk yaşında bu korkunç olayı yaşatan? Burnu kanayacak kadar ruhunda yaralar açan.. Ben bunu anlatınca işyerimden bir arkadaşım da yaşadığı benzer bir olayı anlattı. Onunda alnına çocukken kurban kanı sürmüşler. Diyor ki bizim aile kurbanlık koyunu birkaç gün önceden aldığı için  koyun kesilene kadar onunla oyunlar oynadığımızdan duygusal bir bağda kuruyorduk haliyle. Zaten ölmesi yeterince ruhumuza deprem yaratırken birde alnıma kan sürülünce orda bayılmışım. Günlerce doktor doktor dolaşarak tedavi oldum. Yıllarca kan görünce bayıldım vs vs.  İnsanın kişiliğinin oluştuğu bu hassas yaşlarda biz ebeveynler neden bu kadar sorumsuz davranırız bilmem.

      Ağabeyimin beyaz kefeniyle yatan dedesinin  buz gibi yüzüne dokunan ruhundan akan kanı kim durduracak ? Burnundan akanı durdurmak çok kolay !

        Nil


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !